Категорії
ПЗ для Windows

QuickSFV

Порівняти файли не відкриваючи можна за допомогою хеш-сум. Для цього на ОС Віндовс я використовую програму QuickSFV. Програма вбудовується в меню Провідника і має простий інтерфейс. Щоб створити файл з контрольною сумою файлу або каталогу потрібно клікнути правою клавішею по виділеним файлам та/або каталогам і в меню обрати “Create .SFV File”. Відкриття файлу з розширенням .SFV приведе до запуску програми та перевірці файлів (.SFV-файл та файли, які ви перевіряєте, мають знаходитись у одному каталозі).

Сценарії використання — порівняння файлів у двох каталогах або перевірка файлів у архіві, який певний час десь зберігався (якщо, звичайно, ви заздалегідь створили такий файл).

Є аналогічна програма, hkSFV, але її сайт давно вже не доступний. Іншими аналогами, такими як HashCheck або HashTab, я не користувався.

Категорії
ПЗ для Windows

PuTTY

Одна з моїх основних та часто використовуваних програм це PuTTY — клієнт для протоколів SSH, Telnet, rlogin, Serial і чистого TCP. В основному використовую її для підключення до Linux/FreeBSD через протокол SSH, а ще іноді використовую для підключення до віртуальних COM-портів при налаштуванні одноплатних комп’ютерів з headless-інсталяцією, наприклад, OrangePi. Ще використовував для дебагу одноплатних комп’ютерів C.H.I.P., але вони вже не завантажуються, просто померли. Мабуть вбудована пам’ять лайно повне. Шкода, цікавий був проект.

В PuTTY можна зберігати адреси та порти підключень (сесії) та використовувати ключі, що дуже зручно. З мінусів — режим роботи у одному вікні. Для багатовіконного режиму користуюсь PuTTY Connection Manager, але він не зовсім зручний коли потрібно перемикатись між вікнами різних програм.

Поки що не знайшов чогось більш зручного, тому PuTTY — мій софт №1 для віддаленого керування у консолі.